Ответы на вопросы как обезопасить себя от немотивированных сотрудников

Шляхи виявлення внутрішніх психологічних процесів кандидатів / співробітників ( як відповіді кандидатів / співробітників на Ваші питання покажуть серйозність їх намірів і надійність).

Перший спосіб – це узгодженість «думаю-кажу-роблю» у промові кандидата / співробітника. Приклад: людина думає, говорить і робить одне і те ж, наприклад: надсилає резюме, бере участь у телефонному інтерв’ю, робить обумовлені завдання, приходить в призначений час на співбесіду, влаштовується на роботу, виконує поставлені / узгоджені завдання. Якщо кандидат не може прийти, то він дзвонить і / або пише, домовляється на інший день і / або час. Якщо щось змінюється в його думках, рішеннях, поведінці, то це виноситься на рівень повідомлення і узгодження з тим, з ким є домовленість.

Або – неузгодженість «думаю-кажу-роблю». Це – лебідь, рак і щука з однойменної байки Крилова. Якась з диад можливо і узгоджена, а третя «частина» йде в розріз одній або двом. Такий кандидат / співробітник говорить і робить різні речі. Обіцяв – забув, попросили зробити певним чином, він зробив по-своєму і з порушенням процедури / смислів.

Тому що, так звана внутрішня мова не пов’язана з тим, що озвучено людині. А значить – домовленість з його боку була формальною, зовнішньою, яка не має цінності. По суті, Ви – як сторона домовленості не були включені в його процес. Тому відсутня інформування, узгодження інтересів і дій, швидше – уникнення узгоджених дій , адже , по істині вони не прийняті.

По-друге, вербальні маркери узгодженості «хочу-можу-повинен (а)» проявляються як внутрішньо гармонійні і послідовні кроки кандидата / співробітника до досягнення мети. Коли кандидат / співробітник відповідає на питання «я хочу …», він, як правило, посміхається, відчуває приплив сил, енергії, ентузіазму; коли переходить до обговорення «я можу …» і способів досягнення мети, плану, то енергія зберігається і додається зосередженість, конструктивність, роздуми і відчувається, що кандидат / співробітник вже почав щось робити або ось-ось готовий почати. Коли співробітник / кандидат переходить до обговорення зобов’язань і вони йому прийнятні, то дієслово «повинен» викликає серйозність, впевненість і відповідальне ставлення до справи.

Або – неузгодженість «хочу – можу – повинен ( а ) » вказує на неприйняття кандидатом / співробітником пропозиції та / або завдання на одному рівні або навіть на всіх трьох . Це стає очевидним на рівні «хочу» , коли НЕ вербально видно, що людина не хоче , хоча намагається домовитися з собою ( вийти на рівень «можу» ) або змусити себе діяти з рівня « повинен ( а ) ». Голос може і видає відтінки ентузіазму, а бачимо ми згорблені плечі, опущену голову, руки як батоги , і т.д.

Часто люди не усвідомлюють внутрішньої рассогласованности , якщо не виробили навик істинного контакту з собою. В силу особистої історії люди можуть бути відокремлені від своїх бажань і живуть з рівня « повинен ( а ) » для когось, «можу» зробити . Якщо у людини немає відгуку на своє « хочу», йому корисно звернутися до психотерапевта і досліджувати область щирих бажань, налагодити внутрішній діалог із собою.

І тільки потім варто вступати в діалог з іншими людьми і домовлятися.

Як убезпечити себе від подібних кандидатів?

Чітко викладати свої цілі, завдання та правила взаємодії . Пропонувати структуру процесу ясно і чітко.
Добре б перевірити прийняв ( а ) / прийняв ( а ) їх кандидат / співробітник .
Яким чином ? Через серію питань розуміння : «Чи правильно я Вас почув ( а ) , що Ви зацікавлені в отриманні позиції « Х » ?», «Чи так я зрозумів ( а ) , що Ви хочете робити те -то? » І так по всьому списку ( посилання на статтю 2 ). Так, ця процедура займе на 5 хвилин більше часу, і при цьому окупиться ясністю, силами, часом на наступних етапах взаємодії.

Сміливо відмовляйте кандидатам, які не мають надійних домовленостей з собою і демонструють неузгодженість обох типів ! Або дайте їм можливість пропрацювати неузгодженість з професіоналом і потім прийти до Вас ще раз. Забезпечення усвідомлення – робота консультантів і психотерапевтів , а не рекрутерів!

Не варто побоюватися помилок, варто побоюватися ілюзій і втрачених реальних можливостей!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *