Проблематика немотивированных сотрудников

Співвідношення потреб і реальної ситуації на ринку праці на сьогоднішній день.

Починаючи з 2014 року, коли Україна увійшла в один з найважчих періодів свого незалежного існування, ринок праці став змінювати свій напрям, а в деяких сферах трудової діяльності – став нездатним виробляти відповідні пропозиції, відповідно, знизилася кількість пропозицій про роботу. Велика частина українців, які вже мають певну роботу і українських претендентів роботи, відчула на собі ці зміни: масові скорочення як в проблемних регіонах, так і в столиці, догляд у відпускний період за свій рахунок, неможливість знайти відповідні пропозиції, відповідні трудовому досвіду, фінансовим очікуванням в співвідношенні з нестабільним становищем в Україні.

Вже з 3 кварталу 2015 роки ситуація стабілізувалася і найм співробітників відновився, проте пов’язано це було не з розвитком бізнесу, а, переважно, з кадровими перестановками, оптимізацією, природним відтоком персоналу. Особливо це було характерно для міжнародних роботодавців, так як коливання долара і нестабільна економічна ситуація в країні спровокували тимчасове зниження їх бізнес-активності на території України.

Як показують дослідження рекрутерів, революції в сфері праці через кризу не відбулося. Лідируючі позиції залишаються за фахівцями в IT-сфері, причому затребуваними залишається як фахівці з розробки, так і по впровадженню і відповідної підтримки вже розроблених продуктів, тому що багато компаній орієнтовані в свою співпрацю за боковий вівтар України. Найбільш затребувані досвідчені фахівці (рівень Middle-Senior), за напрямками PHP, JavaScript, Java розробники, Front-end розробники, .NET, QA. Також, на ринку з’явилося чимало фахівців початкового рівня, тому що багато хто прагне увійти в IT-ринок і проходять курси з програмування.

Звичайно ж, фахівець з продажу та маркетологи так само є затребуваними на ринку праці України. Не дивлячись на економічні труднощі багато роздрібні і оптові мережі продовжують свою діяльність, змінюючи і розширюючи асортимент, намагаються відповідати вимогам, запитам ринку і споживача, як раз зараз існує гостра необхідність в таких фахівцях, які можуть заробляти. Маркетологи, в свою чергу, продовжують вивчати сферу продажів з усіма побажаннями, можливостями, потребами самого споживача і потенційного замовника послуг в цій сфері.

На вагу золота залишаються кваліфіковані технічні фахівці на виробництві: інженери з якості, інженери-електронники, проектувальники, інженери наладчики устаткування.

В аграрній сфері так само є дефіцит у кваліфікованих фахівцях – агрономів, які володіють необхідними сучасними технологіями і здатних правильно їх застосовувати.

Що стосується заробітної плати, в порівнянні з січнем 2015 року середня заробітна плата зросла на 26,3%. Істотну різницю між показниками в грудні 2015 року і січні 2016 року в Держстаті пояснюють одноразовими виплатами, які, як правило, здійснюються в кінці кожного року.

Індекс реальної заробітної плати в січні 2016 з порівняно з груднем 2015 року склав 80,3%, в порівнянні з січнем 2015 року – 86,8%. Індекс реальної заробітної плати в січні 2016 року порівняно з груднем 2015 року склав 80,3%, тоді як в порівнянні з січнем 2015 року – 86,8%.

Найменший рівень середньої зарплати в січні був відзначений у сфері поштового і кур’єрської діяльності – 2,4 тис. Грн., Охороні здоров’я – 2,9 тис. Грн. і готельно-ресторанному бізнесі – 3 тис. грн.

Нагадаємо, за даними Держстату, в січні 2016 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в Україні збільшилася на 11,3% (на 211,739 млн. Грн.) І станом на 1 лютого поточного року склала 2,093 млрд. Грн.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *